فایل ورد تحليل و بررسي سلامت محيط زيست و ارزيابي توسعه يافتگي شاخص هاي زيست محيطي (مطالعه موردي: شهرستان هاي استان گلستان)

لینک دانلود

 فایل ورد تحليل و بررسي سلامت محيط زيست و ارزيابي توسعه يافتگي شاخص هاي زيست محيطي (مطالعه موردي: شهرستان هاي استان گلستان) دارای 12 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد تحليل و بررسي سلامت محيط زيست و ارزيابي توسعه يافتگي شاخص هاي زيست محيطي (مطالعه موردي: شهرستان هاي استان گلستان)  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد تحليل و بررسي سلامت محيط زيست و ارزيابي توسعه يافتگي شاخص هاي زيست محيطي (مطالعه موردي: شهرستان هاي استان گلستان)،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد تحليل و بررسي سلامت محيط زيست و ارزيابي توسعه يافتگي شاخص هاي زيست محيطي (مطالعه موردي: شهرستان هاي استان گلستان) :


سال انتشار : 1395

نام کنفرانس یا همایش : دهمين کنگره پيشگامان پيشرفت

تعداد صفحات :12

چکیده مقاله:

شرایط امروزی شهرها ایجاب می کند که دولت و سازمان ها و نهادهای عمومی اقدام به بررسی، تجزیه و تحلیل و ارزیابی کیفیت محیط زیست شهرها و توسعه پایدار از جهات مختلف نمایند. توسعه پایدار را فرآیندی تعریف کرده اند که طی آن نیازهای کنونی جامعه تامین می شود. بدون اینکه توانایی نسل های آینده برای تامین نیازهایشان تحت تاثیر قرار گرفته باشد.برای سنجش و ارزیابی هر نوع توسعه ای به شاخص و پارامترهایی نیازمندیم. هدف این پژوهش شناسایی و ارزیابی شاخص های زیست محیطی شهری در شهرستان های استان گلستان می باشد. با توجه به مولفه های مورد بررسی، رویکرد حاکم بر این پژوهش توصیفی تحلیلی است. اطلاعات مورد نیاز از سالنامه آماری جمع آوری شده است. جامعه آماری 14 شهرستان استان گلستان و شاخص های مورد بررسی 20 شاخص انتخابی است. برای تجزیه و تحلیل در این پژوهش از تکنیک های برنامه ریزی شهری و منطقه ای (مدل تاکسونومی) استفاده شده است. برای محاسبه داده های آماری پژوهش از نرم افزار رایانه ای Excel و برای تهیه نقشه از نرم افزار Arc GIS استفاده شده است. نتایج تحقیق نشان می دهد که شهرستان-های گرگان، گنبد کاووس و علی آباد بالاتر و شهرستان های گمیشان، گالیکش و بندرترکمن پایین تر از دیگر شهرستان ها در توسعه زیست محیطی در استان گلستان قرار دارند.

توضیحات بیشتر